Pro neslyšící

Pro jednotlivé osoby se sluchovým postižením jsme vyvinuli naprosto bezkonkurenční software, tzv. eScribeDroid, který pomocí mobilních zařízení umožňuje použít přepis na dálku kdekoliv v terénu, kde je dostatečné internetové pokrytí mobilním 3G signálem nebo WiFi. 

  • Mobilní aplikace s přepisem pro osobní použití zdarma
  • Až 100 minut měsíčně online přepisu zdarma od Transkript a našich partnerů
  • Dostupnost Po – Pá od 9 – 18 hodin
  • Funkce automatického rozpoznávání řeči bez omezení zdarma
  • Funkce archivace uskutečněných přepisů
  • Přihlášením do aplikace eScribeDroid se prostým stisknutím tlačítka vyvolá po internetu (tedy zdarma) hovor s přepisovatelem. Po jeho vyzvednutí se jednak automaticky otevře soubor pro přepis a jednak se veškerý zvuk z okolí mikrofonu klientova přístroje (tablet, mobil) přenáší do sluchátek přepisovatele přes internetovou telefonii. Přepisovatel je tak bezprostředně po přijetí hovoru připraven zaznamenávat mluvenou řeč, jejíž textová podoba se zobrazuje na displeji klientova zařízení. 

Znamená to, že klient má možnost díky těmto technologiím operativně zažádat o službu kdykoliv a prakticky všude, kde potřebuje přepis řeči při jednání tváří v tvář. Nejčastěji si klienti o službu žádají u doktora, na úřadech, ale třeba i v obchodech nebo při návštěvách řemeslníků. Připojení se k takovému přepisu třetí osobou je pochopitelně z bezpečnostních důvodů vyloučené.

Náš softwarový program však nabízí i tzv. „Hromadné přepisy“. Tento mód slouží k přepisu hromadných akcí, jako jsou např. přednášky či konference. Takovýto přepis na svých mobilních přístrojích ale třeba i na počítačích může sledovat více uživatelů najednou. V tomto případě je ovšem přenos hlasu zajištěn externím zařízením instalovaným přímo v místě konání akce (většinou mobil v rukou mluvčího). 

Aplikace nyní funguje v operačním systému Android od verze 4 a je uvolněna do pilotního reřimu. Služba je dostupná pouze v pracovní dny od 9 do 18 hodin. Zájemci o vyzkoušení služby si nejnovější (demo) verzi eScrbeDroid mohou stáhnout ZDE.